قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

 

خدماتی که در وبسایت بیدکوب در دسترس شما است طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ارائه میگردد، در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سایت نیستید. 

شرایط و قوانین استفاده از سرویس ها و خدمات بیدکوب:

کاربر گرامی توافق نامه ای که پیش روی شماست، بین وب سایت  بیدکوب و كاربران محترم سایت منعقد می گرددكه هدف از آن ایجاد محیطی امن و جذاب است تا كاربران محترم بتوانند با استفاده از امكانات این سایت اقدام به خرید اینترنتی از برترین برندهای خارجی و داخلی نمایند. لذا به منظور ایجاد هیجان با رقابتی سالم ، فرصتی استثنایی را برای خریداران محترم فراهم نمودیم تا با شرکت در حراجی ها از تخفیف ویژه بهره مند شوند و خریدی خاطره انگیز و متفاوت از سایت بیدکوب داشته باشند.

این توافق نامه در حین ثبت نام کاربر در سایت و هر زمانی که از امکانات سایت استفاده می نماید، معتبر خواهد بود. و در صورت عدم توافق با این شرایط ، قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهد بود ؛ لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق های قبلی محسوب می شود، در ضمن کاربر با تایید این توافقنامه و عضویت در سایت معترف خواهد بود که عاقلا و عامدا و با آگاهی کامل و مطالعه راهنمای سایت ، شرایط سایت را پذیرفته و خود را از هر گونه حق اعتراض بعدی مبرا می نماید

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه های کاربردی بیدکوب به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب سایت بیدکوب هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری بیدکوب و سایر خدمات ارائه شده توسط بیدکوب به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات بیدکوب است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش و شرکت در حراجی نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین بیدکوب از سوی کاربر است.

قوانین عمومی:

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه های بیدکوب منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ها و سرویس های بیدکوب تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات بیدکوب اقدام کند.
همچنین از آنجا که بیدکوب یک وب سایت خرده فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک، مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری بجز تجارت یا شغل حرفه ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می کند.

باشگاه مشتریان بیدکوب

تمامی افرادی که تمایل به شرکت در حراجی های سایت بیدکوب را دارند، باید در باشگاه مشتریان بیدکوب عضو و حق ورود به مزایده را پرداخت نمایند. هیچ فرد حقیقی و یا حقوقی خارج از باشگاه مشتریان نمی تواند در حراجی های سایت شرکت نماید.

 

انواع سطوح حراجی

حراجی های سایت بیدکوب با توجه به ارزش و نوع کالای داخل حراجی سطوح مختلفی تقسیم میشود که بسته به قیمت واقعی کالا ، میزان حق ورود به مزایده را تعریف می کند.

 

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس ها و خدمات بیدکوب استفاده می کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می کنید و یا در حراجی های بیدکوب شرکت می کنید و یا به بیدکوب ایمیل می زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه ها باشد، شما موافقت می کنید که بیدکوب به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ های شرکت از طریق آنها صورت می گیرد.

سیاست های رعایت حریم شخصی

بیدکوب به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده می کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می کند.
بیدکوب متعهد می شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن تر و امن تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت بیدکوب، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می دهید.
در صورت استفاده از هر یک از خدمات بیدکوب، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می پذیرد به عهده کاربران است. بیدکوب محصولاتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال به فروش می رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان تر هستند می باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما،پایگاه رسمی این سایت یعنی  بیدکوب است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی گیریم. وب سایت بیدکوب هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از  bidkoob.com ندارد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می توانند از آدرس های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

 

 

تعریف واژگان

انواع خرید:

 1. خرید مستقیمخریدی که توسط کاربر از فروشگاه سایت انجام می شود.
 2. خرید از طریق حراجی: خرید کالاهایی که کاربران در حراجی با دادن آخرین پیشنهاد صاحب آن شده اند که با پرداخت آخرین مبلغ حراجی انجام می شود.
 3. تعریف حراجی: روندی است که در آن یک کالا با درصدی تخفیف به نفری که آخرین پیشنهاد را داده است، تعلق می گیرد. اگر کاربر پس از شرکت در حراجی، در آن برنده نشود هزینه ضمانت خرید در حراجی بطور کامل به کاربر برگردانده می شود .
 4. تعریف حراجی مخصوص: در این نوع حراجی امکان شرکت در آن با استفاده از تخفیف بازگشتی نیز میسر میباشد.

تعریف پیشنهاد:

 1. پیشنهاد: منظور از پیشنهاد در این سایت، هر کلیک بر روی دکمه پیشنهاد در حراجی زنده می باشد.

سایر تعاریف:

 1. موجودی کیف پول: اعتباری که معادل آن قابل نقد شوندگی میباشد و کاربر میتواند برای برداشت آن از حساب کاربری درخواست خود را ثبت نماید. این اعتبار از طریق برگشت ضمانت خرید حراجی ها و شارژ حساب کاربری و تبدیل کالا برنده شده در حراجی به اعتبار بدست می آید.
  کاربر میتواند با موجودی کیف پول ورودی حراجی را پرداخت و یا بسته های حق عضویت باشگاه مشتریان را تهیه نماید.
 2. شارژ حراجیدر هنگام برگزاری حراجی امکان شارژ اعتبار وجود دارد. با این کار شما می توانید پیشنهادات خود را افزایش دهید. هر حراجی سقف مشخصی از میزان مصرف اعتبار دارد. یک شرکت کننده نمی تواند حراجی را بیشتر از سقف تعیین شده، شارژ نماید.
 3. انصراف از حراجی: قبل از بسته شدن و اجرای حراجی و در مرحله تکمیل ظرفیت امکان انصراف از حراجی وجود دارد. با انصراف از شرکت در حراجی ، ورودی پرداخت شده به کیف پول کاربر برگشت داده خواهد شد. امکان انصراف از حراجی پس از تکمیل ظرفیت امکان پذیر نمیباشد.
 4. شروع قیمت: مقدار اولیه قیمت کالا به حراجی گذاشته شده میباشد.
 5. افزایش قیمت: مقداری که با ثبت هر پیشنهاد توسط کاربران به قیمت حراجی افزوده خواهد شد.
 6. مبلغ تخفیف: این مبلغ برای باز کردن قفل حراجی های مخصوص و شرکت در آن ها میباشد.با این مبلغ میتوان در خرید مستقیم کالاها کمتر از میزان قیمت واقعی آن کالا پرداخت داشت. همچنین  تخفیف از طریق خرید بسته های حق عضویت باشگاه مشتریان و یا تبدیل کالا برنده شده به تخفیف به دست خواهد آمد.
 7. قیمت حراجی: بالاترین پیشنهاد قیمت کاربران به روی کالا میباشد که برنده حراجی با پرداخت آن کالا را تحویل خواهد گرفت.

ارسال کالا:

 • خریدار محترم می بایست نسبت به بررسی دقیق و انتخاب کالا در خرید مستقیم دقت کافی داشته باشد و در زمان تحویل کالا نسبت به صحت و سلامت کالای تحویلی، تاییده لازم را اعلام نمایند و در صورت عدم رضایت از کالای تحویلی ، کالا را تحویل نگیرند (در صورت عدم تحویل کالا به دلایل غیر موجه هزینه پست از مبلغ واریزی کسر و مابقی به حساب خریدار واریز خواهد شد).
  در صورت منطقی بودن علت عدم دریافت کالا ( از قبیل مغایرت کالای خریداری شده و کالای تحویلی ، شکستگی یا وجود نقصان یا هر گونه ایراد ظاهری )، خریدار موظف به اعلام شکایت در سایت می باشد و در صورت تایید شکایت مبلغ کسر شده نیز به حساب ایشان واریز یا در صورت موجود بودن کالای خریداری شده ، برای ایشان ارسال خواهد شد.
  کالا به آدرس ثبت شده، خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام تکمیل فرم سفارش ، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد.
  •کاربر موظف است پس از برنده شدن در حراجی تا48 ساعت پس از اتمام حراجی از طریق مدیریت حساب خود قیمت حراجی را پرداخت نماید.
  • خریدار موظف است در زمان خرید نسبت به گستره جغرافیای تحویل کالا و سایر شرایط فروش کالا دقت کافی داشته باشد.
  • احراز شرایط تحویل کالا توسط خریدار به یکی از طرق ذیل می باشد :
  1. تایید تحویل توسط خریدار در سایت و یا از طریق سامانه پیامکی سایت
  2. از طریق ارائه کد تحویل کالا به پست و وارد نمودن این کد توسط سایت و از طریق پنل ارتباطی سایت
  3. در صورتیکه از روش‌های فوق تایید تحویل انجام نشود سایت به صورت خودکار پس از گذشت 10 روز با کنترل کد رهگیری ارسال،کالا را تحویل شده تلقی می نماید.
  • در صورت پذیرش کالا و امضاء برگه ی تحویل کالا ، اعتراضات خریدار فقط در سایت ثبت و سایت بررسی لازم را انجام خواهد داد اما ثبت اعتراض منوط به حق به جانب بودن خریدار محترم نخواهد بود.
  • چنانچه خریدار در زمان تحویل کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری، کالا را تحویل بگیرد و رسید تحویل را امضا نماید (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیک که توسط شرکت پست اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.
  • خریدار می بایست نسبت به تحویل هر قلم کالا به صورت جدا برگه تحویل امضا نماید و به دلیل تفاوت در شیوه ارسال هر نوع کالا امکان تحویل در زمان‌های مختلف برای هر کالا وجود خواهد داشت . بنابراین در زمان سفارش چندین قلم کالا ممکن است کلیه اقلام سفارشی همزمان تحویل نگردد. در این مواقع خریدار موظف به تحویل گرفتن اقلام ارسالی بوده و تا حداکثر زمان تحویل سایر اقلام منتظر بماند.

شرایط عمومی عضویت

 • کلیه کاربران جهت استفاده از خدمات سایت می‌بایست به عضویت سایت درآیند.
  در مورد اشخاص حقیقی ، طبق قوانین مدنی و تجاری ایران, تنها اشخاص بالای 18 سال که مقیم ایران باشند می‌توانند به عضویت بیدکوب درآمده و از خدمات سایت استفاده كنند.
  • اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.
  •کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و سایت هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سایت ندارد.
  •کلیه‌ی کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام،‌ نام خانوادگی، ‌شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و کدپستی محل ارسال و دریافت کالا و برخی مشخصات فردی و بانکی دیگر از شما درخواست می شود. كه می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در سایت وارد نمایید. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به ، بروزرسانی آن ها می باشد. و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده ی شخص کاربر می باشد.
  •کاربر حق فروش و انتقال نام کاربری خود و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع ، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.
  •سایت بیدکوب مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی ، درخواست تأیید پست الکترونیکی ، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.
  •کلیه کاربران اعم از خریداران و سایر اعضای سایت می بایست با قبول و تایید توافقنامه حاضر موافقت خود را اعلام نموده و درصورت تغییر بندهای توافق نامه طبق سیاست های سایت ملزم به تایید مجدد می باشند .
  •بیدکوب اطلاعات دریافت شده از اعضا خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود.
  •حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران برای این سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت اطلاع از اقداماتی كه برای محرمانه ماندن اطلاعات کاربران صورت می گیرد، می توانید حفظ حریم شخصی را که لینک آن در زیر کلیه صفحات سایت موجود است مطالعه فرمایید
  •كاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به “تماس با ما”، درخواست لغو عضویت در بیدکوب را بدهد. بیدکوب حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می کند اما از پایگاه داده های خود خارج نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود. با لغو عضویت، سایت کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود.
  •در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات و قبول تمامی مطالب درج شده در راهنما اعلام می دارد.
  •با قبول این توافق نامه، بیدکوب مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد .
  •كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه سایت با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سایت انجام می شود مسئول خواهد بود. و مصداق سند مکتوب در نظر گرفته خواهد شد. سایت پس از گذشت 48 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.
  •ارتباط با کلیه بخش های سایت از طریق “تماس با بیدکوب” برقرار می‌گردد. ضمنا در مواقع ضروری سایت از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید.
  •در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت در هرشرایطی حتی شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی امكان پذیر نباشد، سایت مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.
  •آدرس و یا حساب بانکی که کاربران در حساب کاربری خود درج می نمایند، به عنوان محل ارسال کالا و یا حساب معرفی شده جهت واریز وجه مورد استفاده قرار می‌گیرد. و مسئولیت هرگونه اشتباه در آدرس دهی برای ارسال کالا بر عهده ی شخص کاربر می‌باشد. ضمناً برای تحویل کالا تطبیق با کد ملی ضروری است ؛ فلذا در ورود شماره کد ملی حتماً دقت به خرج دهید.
  •سایت برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند معامله، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیکی ، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. سایت تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید یک کالا پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در سایت را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.
  •کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سایت یا مطلب گذاری در سایر رسانه ها که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری سایت و نیز ممانعت از فعالیت‌های تجاری سایر کاربران نظیر اسپم کردن سایت از کالاهای دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل کنترل قیمت بازار و یا تبلیغات، پرهیز نمایند.
  •مطابق ماده 21 قانون جرایم رایانه ای ، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون در سایت و شبکه های اجتماعی متعلق به سایت نمی باشد. و در صورت مشاهده سایت مجاز است تا علاوه بر حذف کاربر نسبت به احقاق حق خود پیگیری های قانونی را به انجام رساند و تا تعیین تکلیف وضعیت پنل کاربری وی غیر فعال خواهد شد.
  •همچنین در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مسولین سایت موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.

قوانین ارسال کالا برای خریداران سایت بیدکوب:

1- در صورت خرید از طریق حراجی:
در صورت خرید از طریق حراجی ، حداکثر 4 روز کاری بعد از واریز آخرین مبلغ حراجی ، کالا ارسال خواهد شد.
2- در صورت خرید مستقیم:
در صورت خرید مستقیم، حداکثر 4 روز کاری بعد از واریز مبلغ فاکتور صادر شده که شامل مبلغ کالا به همراه هزینه ارسال است، کالا ارسال خواهد شد.

شرایط انصراف از خرید

– اگر پس از ثبت سفارش و پیش از ارسال کالا، از خرید خود به هر دلیل منصرف شوید می توانید انصراف خود را اعلام نموده و مبلغ واریزی خود را بدون کسر وجه دریافت نمایید.
– اگر پس از ثبت سفارش و پس از ارسال کالا، از خرید خود به هر دلیل منصرف شوید، هزینه ارسال به عهده کاربر می باشد. در این حالت نیز مبلغ کالا بدون کسر وجه برگشت داده می شود. توجه داشته باشید که در این حالت نباید بسته بندی کالای ارسالی باز و مخدوش شود.
– کلیه شرایط انصراف از خرید بر طبق قوانین “نماد اعتماد الکترونیکی” صورت می گیرد.

روش پرداخت

خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالا های مورد نیاز خود از طریق حراجی ( در صورت برنده شدن در حراجی ) و یا افزایش کیف پول خود برای پرداخت ورودی حراجی ها و یا خرید بسته های حق عضویت باشگاه مشتریان اقدام نمایند.
پس از واریز وجه توسط خریدار، قسمت حسابداری سایت از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و جهت هماهنگی برای ارسال کالا برنده شده در حراجی یا خریداری شده  یا افزایش اعتبار کیف پول به حساب کاربری شما اقدام لازم را اجرا مینماید . چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سایت واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی این موضوع به فرستنده وجه اطلاع داده خواهد شد. خریدار نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا 48 ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید.

 • برای جلوگیری از زیان‌ها و خطرات احتمالی، سایت می‌تواند شیوه‌های پرداخت یک تراکنش را محدود نماید. در چنین مواردی، كاربر می‌تواند پس از اطلاع از این محدودیت‌ها، با استفاده از شیوه‌های باقی‌مانده تراکنش را انجام دهد.

” قوانین حمایت از خریداران بیدکوب 

 1. در صورت برنده شدن در حراجی:

**   برنده حراجی موظف است ظرف 72 ساعت جهت تعیین تکلیف کالا برنده شده اقدامات لازم را انجام دهد.

الف ) کاربر با پرداخت آخرین قیمت حراجی ( حراجی بسته شده ) می تواند کالا را تحویل گیرد.

ب) در صورت برنده شدن امكان تبديل كالا به تخفیف براي كاربر وجود دارد.که کاربر میتواند از طریق پروفایل کاربری خود ،  کالای برنده شده را به تخفیف تبدیل نماید.

ج) در صورت برنده شدن و درخواست تبدیل به مبلغ قابل مزایده نیازی به واریز مبلغ حراجی نمی باشد و مطابق با قیمت بازار کالا و اختلاف به حساب کاربر اضافه میگردد.

د) در صورت برنده شدن امکان تبدیل کالا به وجه نقد با توجه به فرمول رو به رو میسر است ( [قیمت بازار کالا برنده شده – قیمت حراجی کالا برنده شده]  تقسیم بر 2(

ه) در صورت برنده شدن و درخواست تبدیل به وجه نقد , کابر موظف است حساب یا شماره کارت به نام مالک حساب کاربری معرفی و فرم مربوطه را تکمیل نماید

 1. در صورت موفق نشدن در حراجی :

در صورت موفق نشدن در حراجی (برنده نشدن ) ورودی پرداخت شده توسط کاربر به کیف پول کاربر برگشت داده خواهد شد. برای برگشت ورودی حراجی میبایست کاربر درخواست خود را به روی آن حراجی ثبت نماید. این به منظور ضمانت پرداخت است. همچنین بسته به سیاست تشویقی سایت بخشی از مبلغ بسته باشگاه مشتریان نیز به عنوان تخفیف به کاربر داده خواهد شد.

سایر قوانین سایت بیدکوب:

– سیستم حراجی در سایت بیدکوب به صورت آنلاین می باشد و اطلاعات به صورت رفت و برگشتی است و ثانیه از مهم ترین آیتم های حراجی می باشد با توجه به این مطلب :
* در صورت امکان از اینترنت های موبایل ها (3G) استفاده نفرمایید چون ممکن است با تعویض آنتن های شبکه موبایل از منطقه ای به منطقه ای دیگر چند ثانیه اینترنت قطع شود و این موضوع ممکن است باعث شود شما چند ثانیه حراجی را به صورت کامل مشاهده نکنید و ثانیه شمار ، شمارش نکند و زمان اتصال به اینترنت ممکن است کاربر دیگری برنده شده باشد .
– در صورت بروز هر گونه مشکل در هنگام برگزاری حراجی که موجب اختلال در روند حراجی گردد، حراجی ابطال شده و در زمان دیگری برگزار خواهد شد.
– در زمان خرید در صورتی که پرداخت شما معلق باشد به این معنی است که وجهی از حساب شما به حساب بیدکوب انتقال داده نشده و در صورت کسر از حساب شما باید از طریق بانک خود پیگیری کنید.(ممکن است وجه معلق شده پس از 72 ساعت به حساب شما واریز گردد و این امر از سمت بانک و سیستم شاپرک صورت می پذیرد).
– تعیین برنده در همه حراجی ها بر اساس تایمر اصلی سرور و به صورت خودکار انجام می شود، لذا حضور کاربر روی سایت  نمی تواند هیچ تغییر و تضمینی روی این موضوع داشته باشد وآخرین پیشنهاد دهنده در سایت نمایش داده خواهد شد. همه کاربران در این موضوع دارای سهم مساوی هستند و دارا بودن اعتبار بالای کاربر هیچ ملاک معتبری نخواهد بود.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، بیدکوب هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

بیدکوب خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.